Banki energii

Twoja energia w Twoich rękach

Banki energii magazynują nadwyżki prądu z fotowoltaiki, dzięki czemu możesz korzystać z nich, kiedy chcesz i ile chcesz.

Zawsze darmowa energia? To się opłaca

Instalacja fotowoltaiczna powinna produkować więcej energii niż wynosi Twoje rzeczywiste zapotrzebowanie. Nadwyżki trafiają do sieci energetycznej, byś mógł z nich korzystać w nocy lub w pochmurne dni. Jednak z sieci za darmo możesz wziąć z powrotem tylko 80% swojego prądu. Za resztę musisz zapłacić. A jeśli sieć ulegnie awarii, nagle zostajesz bez prądu, a tym samym działających urządzeń.

Dzięki bankom energii uniezależniasz się od dostawcy i 100% wytworzonej przez Twoją instalację energii zachowujesz dla siebie.

Czym są i jak działają banki energii?

Banki energii to urządzenia do gromadzenia i przechowywania nadwyżek prądu wytworzonych przez instalację fotowoltaiczną.

Gdy panele fotowoltaiczne produkują więcej energii niż wynosi Twoje zapotrzebowanie, jest ona odprowadzana z falownika do akumulatora, a nie oddawana do sieci energetycznej. W ten sposób masz zapas darmowego prądu, z którego możesz korzystać w nocy czy też w pochmurne dni, gdy promieniowanie słoneczne jest mniejsze.

3 powody, by powiedzieć “TAK” bankom energii

Gwarantowany zestaw korzyści

1. Wzrost wydajności

Z bankiem energii możesz w pełni wykorzystać nadwyżki prądu dla siebie, zwiększając tym samym korzyści z fotowoltaiki.

2. Bezpieczeństwo energetyczne

W przypadku przerw w dostawie prądu czy awarii sieci energetycznej jesteś zabezpieczony własnym zapasem energii.

3. Oszczędność finansowa

Wyższe zapotrzebowanie na energię nie zmusza Cię do kupowania jej od dostawcy - możesz wykorzystać swoje rezerwy.

Finansowanie

Chcesz skorzystać z korzyści, jakie dają banki energii, ale brakuje Ci środków na inwestycję? Nie musisz ponosić wszystkich kosztów sam. Istnieje wiele rządowych programów wsparcia (od dotacji po ulgi), które dofinansowują przyjazne środowisku inicjatywy. Krok po kroku pokażemy Ci, jak z nich skorzystać.

Sięgnij po fachowe wsparcie specjalistów

W Centrum Klimatyzacji możesz umówić się na bezpłatną konsultację, podczas której wspólnie przeanalizujemy Twoje potrzeby i doradzimy w kwestii wyboru właściwego rozwiązania. Nasi fachowcy mogą pomóc nie tylko merytorycznie, ale i praktycznie – z dowozem oraz kompleksowym montażem systemu banku energii.

Ze wsparcia specjalistów skorzystało już wielu zadowolonych klientów.

Możesz i Ty.