Pompy ciepła

Ekonomiczny i ekologiczny sposób na ogrzewanie

Ogrzewaj swój dom za pomocą ciepła, które już masz i obserwuj rosnące oszczędności.

Skutecznie obniż swoje rachunki, płacąc nawet 90% mniej za ogrzewanie

Rosnące ceny surowców nie muszą oznaczać rosnących cen ogrzewania, jeśli zamiast gazu, węgla czy drewna wykorzystasz energię odnawialną. Jak? Za pomocą pompy ciepła – efektywnego, ekologicznego i taniego w eksploatacji systemu, który zadba o komfort termiczny w Twojej nieruchomości. 
lg split

Czym jest i jak działa pompa ciepła? 

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, które pobiera energię cieplną z otoczenia (wody, powietrza lub gruntu). Następnie za pomocą prądu jest ona przetwarzana w energię, która trafia przez wymiennik do zbiornika z wodą. W ten sposób uzyskuje się ciepłą wodę użytkową – do ogrzewania budynku lub mycia.  Pompa ciepła może być jedynym źródłem ogrzewania lub uzupełniać pracę innego urządzenia (np. kotła gazowego). Jest również opcja zintegrowania jej z systemem wentylacji.

Sprawdź oferowane pompy ciepła

Gwarantowany zestaw korzyści

Pompa ciepła to inwestycja, która opłaca się na wielu polach.

1. Oszczędność finansowa

Ogrzewanie budynku i wody użytkowej pompą ciepła potrafi wygenerować oszczędności na poziomie nawet 90% rocznie w porównaniu do innych źródeł ciepła.

2. Bezobsługowy system

Pompa ciepła uwalnia Twój czas: koniec z rozpalaniem pieca, dokładaniem węgla czy czyszczeniem komina. To w 100% bezobsługowy system, który może działać bezawaryjnie nawet kilkadziesiąt lat.

3. Funkcja chłodzenia

Latem pompa ciepła może służyć do chłodzenia pomieszczeń w czasie upałów. To efektywniejsze kosztowo rozwiązanie niż tradycyjna klimatyzacja.

4. Wyższy komfort mieszkania

Zapomnij o zimnych płytkach w łazience, schodzeniu do kotłowni czy dymie z komina. Pompa ciepła eliminuje wiele obowiązków, dzięki czemu codzienne funkcjonowanie jest wygodniejsze.

5. Ekologiczne rozwiązanie

Pompa ciepła do ogrzewania wykorzystuje energię odnawialną, dzięki czemu działa w sposób przyjazny dla środowiska: bez eksploatacji surowców i zanieczyszczania

6. Rządowe dofinansowania

Na zakup i instalację pompy ciepła możesz uzyskać wysokie dofinansowania z wielu rządowych programów, np. “Czyste Powietrze” lub skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.

A może ogrzewanie za 0 zł?
Połącz pompę ciepła z instalacją fotowoltaiczną

Dobrze dobrana i zamontowana pompa ma efektywność 1:3. Oznacza to, że na 1 kW energii dostarczonej, otrzymuje się 3 kW energii wyprodukowanej. Kilowaty, które trzeba dostarczyć pompie ciepła, możesz zapewnić sobie za 0 zł – korzystając z prądu wyprodukowanego przez własne panele fotowoltaiczne. Efekt? Ogrzewanie i prąd masz zupełnie za darmo.

A może ogrzewanie za 0 zł?
Połącz pompę ciepła z instalacją fotowoltaiczną

Dobrze dobrana i zamontowana pompa ma efektywność 1:3. Oznacza to, że na 1 kW energii dostarczonej, otrzymuje się 3 kW energii wyprodukowanej. Kilowaty, które trzeba dostarczyć pompie ciepła, możesz zapewnić sobie za 0 zł – korzystając z prądu wyprodukowanego przez własne panele fotowoltaiczne.

Efekt? Ogrzewanie i prąd masz zupełnie za darmo.

Finansowanie

Chcesz skorzystać z korzyści, jakie dają banki energii, ale brakuje Ci środków na inwestycję? Nie musisz ponosić wszystkich kosztów sam. Istnieje wiele rządowych programów wsparcia (od dotacji po ulgi), które dofinansowują przyjazne środowisku inicjatywy. Krok po kroku pokażemy Ci, jak z nich skorzystać.

Finansowanie

Chcesz skorzystać z korzyści, jakie dają pompy ciepła, ale brakuje Ci środków na inwestycję? Nie musisz ponosić wszystkich kosztów sam. Istnieje wiele rządowych programów wsparcia (od dotacji po ulgi), które dofinansowują przyjazne środowisku inicjatywy. Krok po kroku pokażemy Ci, jak z nich skorzystać.

Sięgnij po fachowe wsparcie specjalistów

W toKlimat.pl możesz umówić się na bezpłatną konsultację, podczas której wspólnie przeanalizujemy Twoje potrzeby i doradzimy w kwestii wyboru właściwego rozwiązania. Nasi fachowcy mogą pomóc nie tylko merytorycznie, ale i praktycznie – z projektem, dowozem oraz kompleksowym montażem systemu pompy ciepła. Ze wsparcia specjalistów skorzystało już wielu zadowolonych klientów. Możesz i Ty.